SCOPUL ACESTUI SITE
Consideram ca avem o ocazie deosebita de a ne intalni prin intermediul Bisericii Credintei Logos, moment care poate marca viata, destinul si eternitatea dumneavoastra. Scopul acestui website este de a va ajuta sa ne cunoasteti mai bine, de a va face cunoscuta tinta noastra si modul in care ne-am propus sa o atingem, oferindu-va astfel datele necesare in luarea deciziei de a urma viziunea bisericii, si de a va alatura familiei care este Biserica Credintei Logos.

SA NE CUNOASTEM MAI BINE
Integrarea intr-o biserica buna face diferenta intre:
* Dezamagire si incantare,
* Descurajare si multumire,
* Frustrare si implinire

*Veti cunoaste mai multe despre Biserica Crediontei Logos:
- Istoricul bisericii
- Marturisirea de credinta
- Viziunea si misiunea
- Valorile fundamentale
- Guvernarea
- Liderii bisericii
- Activitati si departamente
- Grupele de partasie
- Procesul de integrare, edificare si implicare
- Actele de cult si practicile bisericii
- Principii practice de viata crestina
- Beneficii si responsabilitati

TRAIND O VIATA LIBERA

Noi oamenii, suntem creati de Dumnezeu intr-un mod unic si avem valoare deosebita in ochii Lui. De aceea El doreste ca noi sa traim o viata libera fata de ranile trecutului, de opresiunea si lucrarile diavolului, de blesteme, de probleme financiare, lipsuri si boli. Devenind membru al Bisericii Credintei Logos veti avea ocazia sa intalniti prieteni, frati, surori si o familie careia ii pasa cu adevarat de dumneavoastra. Dragostea este aceea care ne leaga, o dragoste care se daruieste aproapelui, comunitatii si tarii in care traim.

Motto-ul Bisericii Credintei Logos este: "Veti cunoaste adevarul, si adevarul va va face liberi" Ioan 8:32

DESPRE PASTOR

Pastorul Vasile Emil Birlea este si fondatorul Bisericii Credintei LOGOS. De tanar a raspuns chemarii lui Dumnezeu.
  Este casatorit cu Atena Narcisa, iar Dumnezeu i-a binecuvantat cu 3 copii: Amanda Rebeca, Marko David si Emma Naomi.
In prezent este implicat part-time in lucrarea de pastorire a Bisericii LOGOS si coordoneaza mai multe lucrari de misiune, avand in acelasi timp lucrari pentru care se roaga Domnului sa se realizeze.
Este un om pasionat de ceea ce face si se implica cu toata inima in lucrarile pe care le coordoneaza. Este integru, uraste compromisurile si este un om al rugaciunii.
Dumnezeu il foloseste pentru ridicarea si incurajarea multora, in domeniile de consiliere pastorala, plantare de biserici, rugaciune de vindecare si eliberare, consiliere in lucrari profetice, ucenicie practica, consiliere in domeniul economic (business) si este foarte implinit atunci cand poate sa-i ajute pe altii sa-si descopere chemarea lui Dumnezeu in viata lor.

Biserica Credintei Logos este Biserica Credintei nr. 3 din Baia Mare si face parte din reteaua Bisericii Credintei din Romania.

ACTIVITATI IN CADRUL BISERICII CREDINTEI LOGOS

In cadrul Bisericii Credintei Logos veti putea participa si la alte intalniri de partasie cum ar fi :
- grupa de rugaciune
- intalnirea femeilor pe grupe specifice
- intalnirea barbatilor
- intalniri de tineret
- copiii au "Scoala Duminicala" in fiecare duminica (grupe impartite pe varste diferite)

- in fiecare duminica dimineata toate grupele de copiii participa la lauda si inchinare in cadrul intalnirilor de la BISERICA COPIILOR.
- consiliere pastorala - marti pana joi intre 8.00 -18.00 ( cu programare la telefon: 0769.049.290 )
- cursuri si seminarii de pregatire si crestere spirituala
- grupa de cateheza pentru botez in apa
- grupa de studiu pentru cei botezati "Liber cu adevarat"