Ai nevoie de rugaciune? Treci printr-un moment dificil si vrei ca Biserica Logos sa se roage pentru tine? Scrie-ne pe adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. pentru ce vrei sa ne rugam impreuna cu tine si grupul de rugaciune al bisericii se va ruga pentru nevoia ta. 

Birlea Vasile - lider coordonator al grupei de rugaciune


 O viata fara rugaciune este o viata fara de putere, la fel ca o viata fara Hristos,    este o viata in criza.

Rugaciunea este o porunca data de Domnul Isus Hristos, care este un exemplu  viu si continuu de mijlocitor (Evrei 5: 7; 7: 25).

Nu exista cunoastere a lui Dumnezeu si nici a voii Sale, fara o apropiere de El in  rugaciune.
In Biserica Logos credem in totalitate in autoritatea Cuvantului lui Dumnezeu si  prin urmare, noi credem cu tarie in rugaciune.
Stim ca diavolul va cauta mereu sa impiedice si sa obstructioneze puterea  rugaciunii, dar suntem dedicati in a acoperi cu rugaciune intreaga lucrare de slujire a  bisericii noastre.
Pentru ca vrem sa vedem extinderea Imparatiei lui Dumnezeu si a voii Sale prin  Biserica Logos, suntem neobositi in rugaciunea noastra, inaltand tot felul de  rugaciuni si cereri pentru a indeplini acest scop.
Intalnirile de rugaciune la care poti participa si tu sunt urmatoarele:
- in fiecare joi a lunii - adunare de rugaciune cu intreaga biserica
- nopti de rugaciune (detaliile pentru acestea se vor anunta din timp)

Daca sunteti din alt oras sau din alta tara si va aflati in Baia Mare, sunteti  bineveniti sa va alaturati noua in rugaciune. 


Prayernet.ro - clic aici

"Daca poporul Meu peste care este chemat Numele Meu se va smeri, se va ruga si va cauta Fata Mea si se va abate de la caile lui rele, il voi asculta din ceruri, ii voi ierta pacatul si-i voi tamadui tara!" - 2 Cronici 7: 14