Imbracamintea

Vino asa cum esti! Te vei simti comfortabil in blugi sau business - casual.

Suntem mai interesati  in satisfacerea nevoilor dumneavoastra din viata reala si spirituala, decat de ceea ce imbraci si ce porti.

Echipa de BUN VENIT

Vrem sa se simta binevenita orice persoana la ocaziile noastre, iar echipa noastra de BUN VENIT va va intampina cu un zambet prietenos si va vor ajuta sa va integrati in atmosfera serviciilor divine.

Adecvate varstei - servicii pentru COPII

- Daca aveti copii, stim ca doriti ca ei sa aiba FUN intr-un mediu sigur

- Avem 4 spatii amenajate special pentru grupele de copii

- Avem de asemenea un spatiu amenajat pentru mama si copilul, unde se transmite in direct pe un televizor, intreg programul de cult

- In fiecare grupa, copii sunt intampinati in sala de desfasurare a activitatilor lor cu snacksuri, napolitane sau biscuiti si apa.

- In prima duminica a fiecarei luni, copiii au separat un timp de lauda si inchinare

- In fiecare grupa se fac lectii creative predate de invatatori bine pregatiti.

- Clubul copiilor "LICURICII"

Servicii de cult

- Serviciile noastre de cult sunt proiectate pentru a va ajuta sa va intalniti cu Dumnezeu in duh si adevar

- Sala este proiecatata in asa fel ca sa va simtiti intr-o atmosfera confortabila si relaxata

- Scopul nostru este de a comunica creativ adevarul Cuvantului lui Dumnezeu intr-un mod simplu si relevant

- Lauda si inchinarea din biserica noastra este de asemenea in asa fel structurata sa dea posibilitatea oricarui participant de a se conecta cu Dumnezeu prin inchinare.

- Veti gasi muzica, credinta, optimism, timp inspirational, un mesaj relevant si actual si oameni ca tine

- Cand vine timpul ofertei (darniciei), va rugam sa stiti ca nu aveti nici o obligatie de a darui

- Darnicia este un act de cult pentru cei care numesc Biserica Logos - acasa.

Rugaciunea

- In cadrul ocaziilor de inchinare, inaltam catre Dumnezeu rugaciuni pentru diverse nevoi cum ar fi: vindecare, eliberare, binecuvantare, multumire, etc.

- La intrarea in biserica veti gasi pe raftul cu carti, acele cartonase pe care puteti sa scrieti cererile dumneavoastra de rugaciune, iar in timpul slujbei ne vom ruga pentru acele cauze.

Muzica

- Muzica cantata de noi in timpul intalnirilor este actuala si cuprinde diferite genuri si multe stiluri, in asa fel ca participantii de orice varsta sa se poata conecta cu Dumnezeu in inchinare.

- In timp ce stilul difera de la un lider de inchinare la altul, totusi fiecare conducator al timpului de inchinare de la Biserica Logos, urmaresc cu pasiune coborarea prezentei lui Dumnezeu la fiecare ocazie.